Jak zvládnout život s cholerikem

Jak zvládnout život s cholerikem

Máte doma horkou hlavu? Život s cholerikem vyžaduje obrovskou dávku empatie a porozumění. V jednu chvíli je to pohodový a vysmátý člověk, kterého milujete, a za pár minut se změní k nepoznání – křičí, nadává, buší pěstmi do stolu a na krku mu vystoupnou žíly. Nucená karanténa věci ještě trochu vyostřila, když nás přiměla trávit s našimi partnery 24 hodin denně. Dá se s cholerikem naučit žít?

Mám pro vás dobrou zprávu: dá. Jen to chce spoustu trpělivosti z vaší strany. Pokud jste od přírody flegmatik, máte napůl vyhráno – pokud ne, budete se to muset naučit.

Když na vás cholerik křičí a vy na něj začnete křičet zpátky, vzniká napětí, které vašemu vztahu z dlouhodobého hlediska ubližuje. Tím spíš, pokud hádku slyší děti. Je mi jasné, že mít vedle sebe řvoucího partnera rozhodně není nic příjemného, ale budete se muset naučit ovládnout a cholerika v jeho běsnění nepodporovat.

Nejlepší obrana proti cholerikovi? Prostě ho nechte, ať se vyvzteká. Vyslechněte si, co chce říct, a jestli to bude nutné, klidně mu dejte za pravdu – i když jste ve skutečnosti přesvědčení, že ji nemá. To, že s ním nesouhlasíte, mu můžete říct později, až se uklidní a bude přístupný diskuzi. Pokud má vedle sebe cholerik klidného partnera, mnohem snáz a rychleji se sám uklidní. A pokud bude ochotný, můžete s ním na jeho emocích pracovat – povahové rysy jsou sice z velké části dané, ale rozhodně ne neměnné. Bude to běh na dlouhou trať, ale můžete to dokázat. Kontaktujte mě a já vám rád poradím jak.

Chci poradit.

Dále si můžete přečíst, jak na život s alkoholikem nebo gamblerem, manipulátorem, psychopatem, partnerem v depresi, sobcem či narcisem, hysterkou, tyranem, workoholikem, nevěrníkem, puberťákem nebo zkrátka, jak přežít manželství

Sdílet:

Další články

Pošlete mi zprávu