3 kroky, jak zvládnout život s tyranem

3 kroky, jak zvládnout život s tyranem

Čísla mluví za vše – domácí násilí zakusí 50 % žen v ČR. Týrání se přitom nemusí týkat jen žen a nemusí být jen fyzické – patří do něj i slovní napadání, zesměšňování, odpírání financí nebo izolace od přátel či rodiny. Nucená karanténa věci ještě trochu vyostřila, když nás přiměla trávit s našimi partnery 24 hodin denně. Co dělat, když vás potkal život s despotou?

1. Přestaňte partnera obhajovat. Mnoho lidí má pocit, že jsou týráni zaslouženě – že facka je jen důsledkem jejich špatného chování. Přestaňte si násilí klást za vinu a uvědomte si, že nejste špatný partner, ale oběť.

2. Řekněte dost. Jste to jen vy, kdo může týrání zastavit. Čím více síly v sobě objevíte, tím lépe dokážete tyranovi vzdorovat. Nedovolte mu, aby si na vás vylíval vztek.

3. Najděte odborníka, který vám pomůže se s celou situací vypořádat. Je normální, že oběti upadají do stavu bezmoci a beznaděje a mnohdy snáší útoky několik let, než seberou sílu jednat. Nečekejte, jednejte hned. Napište mi, jsem tu pro vás.

Chci poradit.

Dále si můžete přečíst, jak na život s alkoholikem nebo gamblerem, manipulátorem, psychopatem, cholerikem, partnerem v depresi, sobcem či narcisem, hysterkou, workoholikem, nevěrníkem, puberťákem nebo zkrátka, jak přežít manželství

Sdílet:

Další články

Pošlete mi zprávu